Itaalia alistas Tšehhi koondise 2:0 ja teenis alagrupis esikoha. Itaallaste avavärava lõi 26. minutil Marco Materazzi nurgalöögi järel peaga, teise palli saatis tšehhide väravasse Filippo Inzhagi 86. minutil. Alates 44. minutist mängisid tšehhid kümnekesi, sest avapoolajal oskas Jan Polak saada kaks kollast kaarti.

Teises samal ajal peetud E-alagrupi mängus alistas Ghana meeskond USA 2:1 ja tagas esimese Aafrika meeskonnana pääsu 16 parema hulka. Ghana asus USA vastu 22. minutil Haminu Dramani väravast juhtima, ameeriklased viigistasid kakskümmend minutit hiljem Clint Dempsey tabamusest. Aafrika meeskonna võiduvärava autoriks oli avapoolaja üleminutitel Stephen Appiah, kes realiseeris 11 meetri karistuslöögi.

Itaalia lõpetas alagrupiturniiri 7, Ghana 6, Tšehhi 3 ning USA 1 punktiga. Kaheksandikfinaalis kohtub Ghana F-grupi võitja Brasiiliaga, kes mängib täna õhtul veel Jaapaniga. Itaalia vastane selgub arvatavasti mängust Austraalia-Horvaatia, kuigi ka Jaapanil on Brasiilia alistamise korral veel edasipääsulootusi.