Hispaanlased asusid juba esimese kahekümne minutiga 2:0 juhtima — esmalt lõi Xabi Alonso värava ja seejärel põrutas David Villa Ukraina väravasse trahvilöögi.

Teise poolaja alguses pääses Fernando Torres Ukraina koondise väravavahiga üks-ühele, kuid Vladislav Vastšuk tegi Hispaania koondise ründaja vastu vea. Väljakukohtuniku otsus oli väga karm — penalti ja punane kaart. David Villal 11 meetri karistulöögi realiseerimisega suuri probleeme ei tekkinud ja vähemusse jäänud Ukraina pidi jätkama 0:3 kaotusseisus.

80. minutil lõi Fernando Torres ka neljanda värava ja Ukraina meeskonna debüüt MM-il osutus täielikuks katastroofiks. Hispaanlased on nüüd peatreeneri Luis Aragonese juhendamise all juba 23 mängu püsinud kaotuseta.

Ukraina oli valikturniiril üldse esimese Euroopa meeskonnana taganud pääsu MM-finaalturniirile (mitte arvestades korraldajamaad Saksamaad). Ukraina võitis veenvalt teise valikgrupi, kuhu kuulusid teiste hulgas ka valitsev Euroopa meister Kreeka, Türgi ja Taani. Hispaania pääses MM-ile läbi play-off mängude, sest 7. Euroopa valikgrupis lepiti teise kohaga. Play-offis alistas Hispaania Slovakkia kahe mängu kokkuvõttes koguni 6:2.

Ukraina ja Hispaania olid enne tänast omavahel kohtunud kaks korda — mõlemad mängud olid 2004. aasta EM-i valikturniiril. Kiievis mängiti 2:2, Elches võitis Hispaania 2:1.

Ukraina osaleb MM-finaalturniiril esimest korda, Hispaania pääses finaalturniirile seitsmes kord järjest — kokku on hispaanlased suurturniirile jõudnud 11 korral.