Guantanamo tõlk vassis, arvavad jänkid

 (11)

Araabia keele tõlgid võisid USA Guantanamo baasis kinnipeetavate arvatavate al-Qaeda ja Talibani liikmete ülekuulamisi saboteerida, kirjutas teisipäeval ajaleht New York Times (NYT).

Vähemalt kaks Kuubal asuvas baasis töötanud araabia keele tõlki on spionaažis kahtlustatuna vahistatud.

Nüüd kontrollivad uurijad ülekuulamiste salvestusi, et välja selgitada, kas tõlgid edastasid vangide öeldu täpselt, ütles üks kõrge USA ametnik ajalehele. Halvimal juhul tuleb Guantanamo 680 vangist paljud uuesti üle kuulata.

“On piisavalt vihjeid, mis annavad meile põhjuse võrrelda audiolindistusi tõlgetega,” tsiteeris leht üht kõrget ametnikku.

Pentagoni ametnikud on juhtumite kohta avalikkuse ees ülimalt napisõnalised, kuna asi puudutab nii sõjaväge, korrakaitseorganeid kui luureagentuure ning osalt ka seetõttu, et ei osata hinnata, kas tegu ikka oli vandenõuga.

Juulis vahistati spionaažis ja vaenlase abistamises süüdistatuna lennuväelane Ahmad al-Halabi, kes üritas saata vange ja baasi puudutavat infot Süüriasse.

Septembri lõpus võeti kinni egiptuse päritolu USA kodanik Ahmed Fathy Mehalba, kes tabati Bostoni lennuväljal väidetava salainfoga.

Spionaažijuurdlusega seoses viibib vahi all ka moslemist armeekaplan James Yee.