Gorbatšov kutsus Obamat perestroikat tegema

 (27)
Mihhail Gorbatšov
Reuters/Scanpix

Nõukogude Liidu endine juht Mihhail Gorbatšov ütles, et Barack Obama valitsus peaks majanduskriisist välja tulemiseks ja maailmas tasakaalu taastamiseks läbi viima laiaulatuslikud perestroika reformid.

Gorbatšov ütles intervjuus Itaalia ajalehele La Stampa, et presidendiks valitud Obamal on vaja põhjalikult muuta rada, mida president George W. Bush viimased kaheksa aastat liikus, vahendas RIA Novosti.

Gorbatšovi sõnul ütles ta pärast 1980ndatel Venemaal läbi viidud muudatusi ameeriklastele, et nüüd on nende kord tegutseda. Washington olevat aga tähistanud võitu Külmas sõjas ja vastanud, et nad ei ole huvitatud ühiskonna uuest mudelist, kus poliitika, majandus ja moraal käivad käsikäes.

Mehe sõnul pole vabariiklased aru saanud, et Nõukogude Liitu enam ei eksisteeri, et Euroopa on muutunud ja et jõud nagu Hiina, Brasiilia ja Mehhiko on kasvanud maailma mastaabis olulisteks teguriteks.

Nobeli rahupreemiaga pärjatud Gorbatšovile anti septembris Ameerika ühendriikide Vabaduse medal tema teenete eest Külma sõja lõpetamise juures.

Refereeritud artikli originaaltekst Eesti Päevaleht Onlines