FOTOD: Uhiuus Järvevana kergliiklustee kulgeb läbi üleujutatud tunneli

 (82)
FOTOD: Uhiuus Järvevana kergliiklustee kulgeb läbi üleujutatud tunneli
Järvevana tee jalgrattateel ei tohi jalgrattaga sõitaLugeja foto

Tallinnas leidub sürreaalsust. Terve möödunud suve linnapea lindilõikamiseks ametlikult suletuna hoitud Järvevana kergliiklustee on nüüd korraga nii avatud kui ka suletud!

Augusti teisel poolel Edgar Savisaare lindilõikamisega avatud Järvevana kergliiklusteed juhatab Veerenni poolel sisse jalgrattasõitu keelav märk. All on täpsustuseks kirjas, et 700 meetrit hiljem on "Järvevana tee jalgrattatee suletud".

Kolmapäeva õhtul otsustasin siiski märki eirata, sest siiani on meeles ilus pilt linnapeast, lõigatud lindist ning tähtsat üritust valvanud Georgi lintidega  turvamehest.

700 meetrit hiljem tuli mul oma mässumeelsust kibedasti kahetseda, sest veeresin toreda hooga allamäge tunnelisse, otse vesisesse reservuaari! Lõbusad lained nilpsasid kuni põlvedeni välja. Mul ei jäänud muud üle, kui kõvasti aerutamise ja väntamise mikstuuri viljeleda, et märjast lõksust pääseda.

Lõbusat sulinat jätkus avatud-suletud kergliiklusteel ka selle Pärnu maantee poolses otsas. Tuleb kurvalt tunnistada, et sademevee äravool on pehmelt öeldes halvasti ehitatud.