FOTOD | Loodussõprade sotsiaalmeedia grupis Eesti Metsa Abiks tahavad inimesed raiemasinaid Molotovi kokteilidega õhku lasta

 (59)
KAITSEVÄE KESKPOLÜGON JA MAHARAIUTUD METS
Pilt on illustreerivFOTO: Marko Mumm

Kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks (EMA) sotsiaalmeedia grupis on tuntud Eesti laulja ja helilooja Tõnis Mägi jaganud postitust, kus Elvas, Peedu linnajaos toimub metsaraie just lindude pesitsusajal.

Selline tegevus on paljud inimesed endast välja viinud. Metsa heaolu eest seisjad on aga nii kaugele läinud, et ähvardavad harvesteri rünnata Molotovi kokteilidega.

(Kuvatõmmis sotsiaalmeedia grupist Eesti Metsa Abiks)


(Kuvatõmmis sotsiaalmeedia grupist Eesti Metsa Abiks)

Keskkonnaamet kinnitas Delfile, et keskkonnainspektsiooni järelevalveasutuse inspektorid on Elvas käinud ja olukorraga tutvunud, ent rikkumisi ei tuvastatud. „Tegu on 100% maatulundusmaaga, kinnistu asub eraomandis ja keskkonnaregistri andmetel ei ole seal ka kaitsealuste liikide leiukohti,” selgitas keskkonnaameti pressiesindaja Sille Ader.

Aderi sõnul on pesitsusaegne raierahu hea tava ja soovitus, kuid metsaseadus seda ei reguleeri. Ader soovitab inimestel metsaseadust puudutavate muudatusettepanekute korral pöörduda keskkonnaministeeriumi kui seadusandja poole.