FOTOD | Laulu- ja tantsupeo rongkäigus osales ligi 40 000 peolist! Kas leiad endki piltidelt?

 (40)

Kell 9.30 algas rongkäik, kus marsib kokku ligi 40 000 last, noort ja täiskasvanut.

Rongkäik lõppes veidi enne kella 14 lauluväljakul, kus algas XII noorte laulupeo kontsert "Mina jään".

Rongkäik koosneb 15 maakonna, kolme linna ja rongkäigu pea allkolonnist. Maakondlikud kolonnid liiguvad tähestikulises järjekorras alates Hiiumaast. Traditsiooniliselt on rongkäigu lõpus Harjumaa ja Tallinn. Pidulised kõnnivad viie kilomeetri pikkusel teekonnal Vabaduse väljakult mööda Pärnu ja Narva maanteed mööda Pirita teed kuni lauluväljakuni, kuhu sisenetakse Mere väravast.

Pealtvaatajad saavad rongkäiku jälgida alates Pärnu maanteest. Korraldajad paluvad pealtvaatajatel jätta rongkäigule piisavalt ruumi liikumiseks ja järgida rongkäigu korraldusmeeskonna juhiseid. "Kuna huvi rongkäigu vastu on olnud alati suur, siis oleks pealtvaatajatel kõige parem rongkäiku nautida ühtlaselt jaotudes. Eduka kulgemise tagab kuldreegel: rongkäik liigub sõiduteel ja pealtvaatajad on kõnniteedel," selgitas rongkäigu korraldusjuht Jaanus Väljamäe.

Pealtvaatajad võiksid kasutada lauluväljakule tulles Oru ja Lasnamäe väravaid, sest Mere värav on rongkäigu sisenemise koht ja pealtvaatajate sisenemine sealtkaudu on keerulisem.

Riikliku ilmateenistuse teatel on rongkäigu alguses võimalus hoovihmaks, kuid päeva peale ilm paraneb ja saju tõenäosus on väike. Korraldajad paluvad peolistel ja pealtvaatajatel igaks juhuks kaasa võtta vihmakeebid, jätta vihmavarjud koju ja varuda igaks juhuks ka sooje riideid.