FOTOD: Haabersti rahvale õpetati moodsat esmaabi ja seda, kuidas talveks oma immuunsust tõsta


Haabersti tervisepäev 2015
Haabersti tervisepäev 2015

Laupäeval toimus Haabersti Vaba Aja Keskuses tervisepäev. Ma ei tea, mitmendat aastat seda üritust korraldatakse, aga paar korda olen seda ka varem külastanud. Tänavu oli rahvast pisut vähem kui mullu, aga võib-olla see oligi pluss, kuna ei pidanud trügima. Meelelahutuslikku ja harivat tegevust jätkus igale eale, pisipõnnist vanurini.

Näiteks korraldati praktiline töötuba, kus üks vabariigi tuntumaid esmaabi instruktoreid Martin Räni Tallinna Kiirabist tutvustas esmaabi ABC-d. Toon selle eraldi välja, sest aeg ei püsi paigal, ja kui mõni inimene arvab, et on juba nõukaajal korraliku koolituse saanud, siis tegelikult ei tea ta nüüd enam suurt midagi ja võib oma iganenud teadmistega abivajajale hoopis liiga teha. Arstiteadus ei seisa paigal!

Kõige pisematele esines Lasteteater Trumm muusikalise etendusega "Lambaarst". Pärast õpetati lastele, kuidas paberist õuna valmistada. Suurematele peeti loenguid, näiteks sellest, kuidas tõsta talveks immuunsust. Toitumisnõustaja Kaili Tuur korraldas loengu-töötoa "Smuuti – tõeline tervisepomm" ning treenerid Sergei Belov ja Piret Brenner tutvustasid Qi-Gong ja Tai-Chi programme. Kõik, kes olid end eelnevalt registreerinud, said osa ka basseini- ja saunamõnudest. Vahva oli!