FOTOD: Anne Veski 50-eurosele!

 (26)
FOTOD: Anne Veski 50-eurosele!
Anne Veski pildiga 50-eurose esikülg

Kui käibel oli Eesti kroon, siis neil rahatähtedel olid peal meie tuntud persoonid nagu Koidula, Tammsaare ja teised. Praegused rahatähed eurod on liiga mageda väljanägemisega ja peal vaid mingite hoonete kujud. Eestis käibel olevatele rahatähtedele võiks peale panna meie riigile au ja kuulsust toonud persoonid, et rahatähte oleks meeldivam käes hoida.

Kui uusi rahatähti trükkima hakatakse, siis võiksid need senisest kenamad olla.

Kui meil oli käibel Eesti kroon, siis rahvasuus nimetati neid erinevate tuntud persoonide nimedega ja seda vastavalt sellele, et milline persoon rahatähte kaunistas. Näiteks: kui küsiti mõne kauba kohta, et kui palju see maksab, siis saja krooni puhul oli vastus Koidula.

Nüüdseks elame tahes-tahtmata Euroopa Liidus ja käibel on euro. Kahjuks on eurode välimus üksluine, sest neil on peal vaid mingid hoonekujud.

Juba on trükitud ka uusi 5-euroseid. Rahatäht iseenesest on uuena ikka kenam kui kasutusel olnud ja päevinäinud rahatäht, aga kujundus on ikkagi mage.

Kui trükitakse uusi 10-, 20-, 50- ja sajaeuroseid rahatähti, siis võiks trükkida neile peale ka tuntud persoonide fotod.

Seotud lood:

Meil on ju palju tuntud persoone, kes on meie riigile au ja kuulsust toonud, kasvõi Anne Veski. Anne Veski võiks tulevikus olla näiteks 50- või sajaeurose peal.