Enamik Delfi küsitlusele vastanuist ei näe probleemi kaitseväelaste ja kaitseliitlaste kuulumises Odini sõdurite hulka

 (28)
KV üksus läheb Liibanoni
KaitseväelasedFoto: Andres Putting

Viimasel ajal on olnud omajagu juttu Odini sõduritest ning sellest, kas kaitseväelastele ja kaitseliitlastele on kohane end niisuguse organisatsiooniga siduda. Kaitseminister Hannes Hanso seda õigeks ei pea. Kaitseväe juhataja Riho Terras leiab, et tegu on ülepaisutatud probleemiga. Kaitseliidu juht Meelis Kiili soovitab kaitseliitlastel rühmitusest eemale hoida. Mida arvab rahvas?

Paar päeva tagasi esitasime Delfi lugejatele konkreetse küsimuse: kas kaitseväelastele ja kaitseliitlastele on kohane kuuluda Odini sõdurite või teiste sarnaste rühmituste ridadesse?

Küsitlusele vastas ligi 2000 lugejat. Neist 40 protsenti oli seisukohal, et see pole kohane, kuna meil on korrakaitseks vajalikud jõustruktuurid juba olemas. Viimasele on tähelepanu juhtinud ka endine kaitseväe juhataja Johannes Kert, kes soovitas avaliku korra pärast muretsevatel kodanikel astuda hoopis abipolitseinike ridadesse. 60 protsenti lugejaist aga ei näe probleemi kaitseväelaste ja kaitseliitlaste seotuses Odini sõdurite või teiste sarnaste rühmitustega.