Eesti Energia avas säästuportaali


Eesti Energia avas säästuportaali
Foto: Ilmar Saabas

Eesti Energia avas energiasäästuveebi, kus saab spetsiaalse kalkulaatoriga analüüsida elektri, vee ja kütte tarbimist, määrata kodu energiaklassi ning jagatakse energiasäästunõuandeid.

„Oleme energiasäästu teemale pööranud tähelepanu viimased 7 aastat. Kui veel mõned aastad tagasi oli klientide huvi pigem passiivne ja piirdus info teadmiseks võtmisega, siis tänaseks on tõusvad energiahinnad toonud energiasäästu enamike eestimaalaste vaatevälja," kommenteeris portaali avamist Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink.

„Odavate energiaallikate aeg on möödas ja sellega on huvi energiasäästu vastu mitmekordistunud. Meie energiasäästuveeb on lihtne ja praktiline töövahend kõigile, kes soovivad energiat senisest nutikamalt kasutada," lisas ta.

Et selgitada välja peamised energiasäästu võimalused oma korteris või eramajas, tuleb veebis vastata kalkulaatori küsimustele, mis puudutavad elektri, vee ja kütte tarbimist, hoone seisukorda ning isiklikke tarbimisharjumusi. Vastuste põhjal leiab kalkulaator kodu energiakulude jaotuse, hinnangulise energiaklassi ja annab soovitusi energia säästmiseks.

Energiasäästuveebis saab külastada ka virtuaalset 3D korterit ja eramut. Tubades ringi liikudes näeb, kui palju energiat eri seadmed tarbivad ja palju saab muudatusi tehes säästa. Ühtlasi leiab veebist energiasäästu blogi ja infot Eesti Energia energiasäästu teenuste kohta.

Margus Rinki sõnul jätkab Eesti Energia energiasäästuveebi arendamist. „Järgmiste arendustena lisanduvad meie veebi energiasäästu investeeringute tasuvuskalkulaator ja võimalus võrrelda oma energiaprofiili teiste ankeedi täitnutega," sõnas ta.

Energiasäästuportaali leiab Eesti Energia kodulehelt.