Eeskujuks teistele: Viimsi valda paigaldati ülekäigurajale Eestis ainulaadsed vilkuvad valguskapslid

 (60)
Lisatud sarnase lahendusega ülekäiguraja fotod Pärnust!
Eeskujuks teistele: Viimsi valda paigaldati ülekäigurajale Eestis ainulaadsed vilkuvad valguskapslid
Uued valguskapslid Viimsi ülekäigurajalFoto: Viimsi vallavalitsus

Viimsis on tavapärase ehk reguleerimata, sebra tüüpi ülekäiguraja ümber korraldamise tulemusena loodud Eesti mõttes täiesti unikaalne lahendus. Eestis on sellise lahenduse kasutuselevõtt meie teada esmakordne. Idee ja eeskuju on võetud naabritelt üle mere. Tegu on vilkuvate valguskapslitega.

Viimsi vallas paigaldati Aiandi tee ülekäiguraja ohutuse tõstmiseks liiklusmärkide postide külge uudsed LED tehnoloogial põhinevad vilkuvad valguskapslid.

Vilkuvate kapslite abil peaks autojuhtide tähelepanu koonduma ülekäigurajani jõudnud jalakäijatele. Kapsli ühel pool on leedtuled, mis hakkavad jalakäija tuvastusandurite kaudu tööle, kui inimene on jõudnud ülekäigurajani. Välk fikseerib jalakäija u. pool meetrit enne sebra juures asuvat liiklusmärki.

Samuti on teel enne ülekäiguradasid tihendatud liiklust korraldavad jooned. "Oleme saanud elanikelt tagasisidet, et Aiandi ülekäigurada on senisega võrreldes jalakäijate jaoks märgatavalt turvalisemaks muutunud ning ka autojuhtidel on – eriti pimedas - palju mugavam tee ületajaid märgata," selgitas Ringo Delfile.

Loodame, et sellest ideest saavad indu ka teised omavalitsused – nii saame ehk kaasa aidata, et liiklus me riigis tõepoolest pisut turvalisemaks ka muutuks.

Seotud lood:

Pärnu elanikud andsid teada, et ka nendel on Mai tänaval sarnased pilkupüüdvad ülekäiguraja valguslahendused üleval.

Fotod: Ago Tammik