.ee domeenid lähevad tasuliseks

 (29)
Beebi arvutis
Corbis/Scanpix

EENeti direktor Mihkel Kraav ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi direktori Raivo Stern kinnitasid kavatsust .ee domeenide registreerimise korda muuta ja avaldasid lootust, et selgus saabub selle aasta jooksul.

Juba 2006. aastast on räägitud, et .ee domeene saavad hakata taotlema ka eraisikud ning juriidilised isikud saavad soovi korral endale mitu domeeni hankida. Tõenäoliselt tuleb iga .ee internetidomeeni eest maksta. Aripaev.ee uuris, kui kaugel muutused on ja kui palju domeeni eest maksma peab hakkama.

„See plaan on päris vana ja ka hulk eeltööd on tehtud. Tasuliseks muutumine on vaid üks asi. Tegelikult ei ole õige, et .ee domeenide haldus maksatakse kinni teaduse ja hariduse eelarvest, see peab ise kulud tasuma. Ka on plaanis korda liberaalsemaks muuta, et kes mida saab,“ lisas Kraav.

Muutus seisab EENeti nõukogu ja .ee domeeni administraatori ehk Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut (KBFI) kokkuleppe puudumise taga. Oma sõna tahavad kindlasti öelda ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, teadus- ja haridusministeerium ning internetiteenuse pakkujad.