DELFI VIDEO: Vaata, mida rääkis natsipostituse autor Jaak Madison Delfi "Vabas mikrofonis"!

 (182)

Eile hakkas valvsatele poliitikahuvilistele silma EKRE ridades noorima saadikuna riigikogusse pääsenud Jaak Madisoni paari aasta tagune blogipostitus, kus noorpoliitik arutleb "vääriti mõistetud" fašismi ja natsionaalsotsialismi "positiivse poole" üle.

EKRE esimehe Mart Helme sõnul on Jaak Madisoni natsi-Saksamaad kiitev blogitekst üksikisiku arvamusvabadust austav seisukoht ning lihtsalt hinnang Saksamaale ja tolle majandusele.

Sotsiaaldemokraatide esimees Sven Mikser teatas täna, et nemad ei lähe valitsusse, kuhu kuulub EKRE. 

Reformierakonna peasekretär kutsus EKRE-t üles Madisoni väljaütlemisi hukka mõistma. Reformierakonna esimees Taavi Rõivas tõstatas aga küsimuse, kas fašismi õigeksrääkimine ja inimsusevastaste kuritegude naeruvääristamine on EKRE üldine seisukoht.

EKRE teatas omakorda, et erakonna aatele on fašism ja natsism vastuvõetamatu, ent Jaak Madisoni natsionaalsotsialismi "positiivseid pooli" esile tõstev blogipostitus on vaid arutlus ajaloosündmuste teemal. EKRE lisas, et mõistab hukka meedias üles köetud hüsteeria ja laimukampaania.

EKRE juhatuse liikme Martin Helme sõnul soovitakse nende erakonnale külge kleepida natsismisilti, aga tegelikult on oma blogipostitusega täna palju poleemikat tekitanud Jaak Madison hoopis nende erakonna wunderkind ehk imelaps.

Seotud lood:

Vaata videost, mida rääkis Jaak Madison mõni nädal enne valimisi Delfi "Vabas mikrofonis"!