DELFI VIDEO: Heinz Valk: ühel hetkel saab ka Putin aru, et hapnik hakkab otsa saama

 (77)

11. septembril 1988. aastal toimunud üritusel "Eestimaa laul" ütles Heinz Valk oma kõne lõpus kuulsa lause "Ükskord me võidame niikuinii!", nüüd rääkis ta Eesti Päevalehe ajakirjanikule EV97 puhul antud intervjuus, et praegu tuleks öelda midagi sarnast.

"Tookord ma oma lausega eelkõige julgustasin inimesi ja andsin neile lootust, et mida igatseme, saame ükskord kätte, nii ka praegu peaks välja otsima ligilähedase julgustava hüüu, sest paljudes on hirm enda ja oma kodumaa saatuse pärast, aga ma julgen loota, et midagi hullu meiega ei juhtu."

Seetõttu andis Valk edasi julgustavad sõnad: "Olge julged, elame edasi, keegi meid siit maalt ära ei tõrju."

Valk rääkis, et kartma ei pea ning lisas, et pabistamine ega sõjahirm ei tule kunagi kasuks. "Esiteks on Putinil Ukrainaga tükk aega tegemist, see on talle kõva pähkel. Ainult siis, kui ta võtab kasutusele raketid, pommituslennukid, taktikalise tuumarelva - siis ei ole midagi teha, aga kuni ta seda väldib.."

"Ühel hetkel saab ka Putin aru, et hapnik hakkab otsa saama, sest ma usun, et sanktsioone tuleb juurde. Lääs hakkab ka aru saama, et järeleandmistega kasvatatakse agressori isu. Sanktsioonid kurnavad Putini jalgealuse nii ära, et ta peab mõistusele tulema, kui tal sellest on midagi säilinud. Usun, et aasta pärast on pilt juba rõõmustavam."