DELFI UURING | Inimesed ei märka Helir-Valdor Seederi karismat ja ellu viidud lubadusi

 (87)
Helir-Valdor Seeder võttis tööintervjuul istet
Helir-Valdor Seeder võttis tööintervjuul istetFoto: Ilmar Saabas

Sel nädalal käivad Eesti peamiste erakondade juhid ehk peaministrikandidaadid Delfi toimetuses tööintervjuudel. Täna jõuab komisjoni ette Isamaa juht Helir-Valdor Seeder.

Delfi tellis iga kandidaadi paremaks tundmaõppimiseks uuringu, kus vastajad said valida, milliste omadustega seostub neile konkreetne kandidaat.

Helir-Valdor Seederi puhul selgus, et vaatamata aastatepikkusele poliitikuteele, tunnevad inimesed teda kehvemini kui vastaskandidaate. Tema puhul osati vähem välja tuua eristuvaid omadusi ja kõigi küsitletute lõikes märgiti temaga seostatavaid häid ja halbu külgi üsna väikeste protsentidega.

Kõigi vastanute lõikes leidsid ära märkimist Seederi teadmised, poliitilised juhivõimed ja järeleandmatus otsuste läbisurumisel.

Tähelepanuväärne oli aga see, et Seeder, kui erakonna liider sai väga vähe ära märkimist karismaatilisuse ja esinemisoskuse eest ning ka lubaduste elluviimiste ei seostata temaga. Mõlemas kategooriat hindasid temaga vähem seostuvaks nii kõik vastajad kui Seederi enda toetajad.

Kuidas Seeder oma karismat ja otsuste läbisurumist kommenteerib, vaata juba täna keskpäeval Delfis eetrisse minevast tööintervjuust.

Uuringu viis läbi Turu-uuringute AS ja see toimus 15.-28. jaanuarini 2019. Küsitluses osales kokku 1014 vastajat.