DELFI UKRAINAS: KAART: Separatistid ei täida sõlmitud kokkulepet, piiri ääres olevad Vene väed roteeruvad

 (63)
DELFI UKRAINAS: KAART: Separatistid ei täida sõlmitud kokkulepet, piiri ääres olevad Vene väed roteeruvad
Foto: Mediarnbo.org

Separatistid pole asunud täitma Minskis sõlmitud kokkulepet ega alustanud raskerelvastuse viimist rindejoonest 15 kilomeetri kaugusele, ütles tänasel pressibriifingul Ukraina rahvusliku julgeoleku ja kaitsenõukogu informatsiooni- ja analüüsikeskuse esindaja Andri Lõssenko.

Tema sõnul on Ukraina armee samal ajal valmistanud ette alad, kuhu saab ümber paigutada üle 100mm kaliibriga kahurid, kuid raskerelvastuse tuuakse rindejoonelt ära alles siis, kui vastaspool alustab samaga.

Lõssenko sõnul on terroristid tulistanud Ukraina positsioone Donetski lennujaamas ning Mariupoli, Debaltseve ja Šastja ümbruses. Samuti tulistasid terroristid Gradi rakettide ja mürskudega Ukraina armee kontrollpunkti Maloorlivka külas ning püüdsid seda ka tankidega vallutada, kuid Ukraina armee lõi rünnaku tagasi.

Analüüsikeskuse juhataja sõnul pole venelased toonud lisavägesid annekteeritud Krimmi autonoomse piirkonna piirile. Ka on jäänud samaks Ukraina idapiiri taga asuvate vene vägede koosseis, kuid seal toimub sõdurite rotatsioon.

Viimase 24 tunni jooksul pole hukkunud ühtegi Ukraina sõdurit, kuid kaheksa võitlejat on saanud haavata.