Meikar, kes on Delfile Ukrainas toimuvat vahendanud nii ühelt kui teiselt poolelt rindejoont, ütles, et läheks sinna kindlasti tagasi, kuna praegu antud piirkonnas toimuvad sündmused on ajalooliselt olulised.

„Täna tehakse Ukrainas ajalugu. Ajalugu tehti nii talvel Euromaidani ajal, revolutsiooni ajal kui tehakse ka täna,“ ütles Meikar. „Tuleb rõhutada, et seal ei tehta mitte ainult Ukraina ajalugu, vaid tehakse Euroopa ajalugu.“

Ehkki Meikari teekonda vaadates on selge, et ta ei kohkunud tagasi ka kõige ohtlikumatest piirkondadest, tõdes reporter, et kuigi tänaval liikudes ei ole tõenäosus, et sülle kukub mõni rakett, miin või granaat, väga suur, on ohtlikumates linnades ringi käies ohutunne ikkagi alati kuklas tukslemas, kuna kasutatavad raketid ei ole väga täpsed ning kellegi eksimusest võib lõpu saada nii mõnigi süütu elu.

Meikari sõnul on just tsiviilelanike turvalisuse osas selge vahe Ukraina ja separatistide vägede tegevuses. „Minu jaoks oli selge, et Ukraina armee ikkagi üritab vältida tsiviilohvreid, aga sellele vastukaaluks annavad separatistid näiteks tuld elamurajoonide vahelt,“ ütles ta.

„Suurim erinevus on see, et need, kes elavad Ukraina kontrolli all olevatel aladel, elavad ikkagi riigis, kus kehtivad seadused. Separatistide aladel kehtivad omad seadused – või õigem oleks öelda, et seal ei kehti üldse seadused.“

Meikari sõnul on separatistide võimu all olevates piirkondades näha inimeste igatsust endise elu järele, mil palgad olid küll väikesed, ent tänaval oli ohutu liikuda. „Sõda ühendab inimest ühte pidi selles, et sõda on halb. Aga teistpidi inimesed harjuvad ära,“ tõdes ta.

Meikar ütles Delfile antud intervjuus, et praeguseks on konflikt saavutanud mõõtme, kus seda lõpetada saaks ainult Kremlist antud käskudega. „Niikaua, kuni Venemaa hoiab piire lahti, laseb tehnikat juurde tuua, kestab see konflikt väga kaua.“