DELFI LUGEJAD: Vabadussambaga on üks rist ja viletsus

 (20)
võidusammas
Foto: Andres Putting

Uurisime Delfi lugejatelt, kas trall ümber vabadussamba on nad juba ära väsitanud. Selgus, et sambaga toimuv ei ole enam isegi mitte väsitav, vaid lihtsalt piinlik.

"Väsinud ei ole, kuid häbi on küll. Kohe väga häbi. Tunnistan, et pole kunagi olnud suurem sambapooldaja, kuid, kui see teha otsustati, siis oleks asi ka väärikalt pidanud toimuma," kirjutas Vana Timofei.

"See, kas mulle ja paljudele teistele sammas meeldib või mitte, on teisejärguline. Oluline on see, et tegemist on sambaga, mis püstitatud eesti poegadele kes meie kunagise, ka praeguse, vabaduse eest verd valasid. Ja see trall annab kindlasti ainest suuremaks rahuloluks isenditele, kelle vastu meie esivanemad võitlesid ja kelle järglased Tallinna tänavatel märatsesid.
Häbi ja piinlik on sellise asjaajamise pärast."

Paljud lugejad tunnistasid, et võidusambaga on nad juba harjunud, kuid see, et klaassambaga nii palju probleeme on tekkinud, on väsitav.

Samas oldi veendunud, et teema on ajakirjanduse poolt võimedatud. "Minu meelest on ajakirjandus ise see, kes selle tralli on üles keerutanud! Raputavad endale tuhka pähe," arvas ei saa aru.