Delfi lugeja: kui paak juba täis ja maksta ei saa, siis imegu tühjaks. Pole kliendi mure, et kaardimakse ei tööta

 (119)
Loe, mida lugejad teemast arvavad!
Kanister ja bensiin
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

Viimastel päevadel on kaardimaksed korralikult töötamast tõrkunud. Küsisime oma lugejatelt sellega seoses, kuidas tulla toime kütust ostes, kui bensiinipaak on juba täis võetud ent kassas selgub, et kaardiga maksta ei saa ja sularaha ka kaasas pole. Delfi lugejad leiavad, et tõrkuvate kaardimaksetega aitab toime tulla sularaha kaasaskandmine ja paberarved.

Ühe Delfi lugeja jaoks kujunes päev tõesti ponnistusterikkaks. „Ka mina ei saanud Kehra bensujaamas bensu eest maksta, kuid sealt pidin sõitma otsima nutumüüri, kus seest antakse sularaha. Enne kui jõudsin automaadini, oli bens otsas ja kõmpisin jalgsi. See oli kohutav, otsida vihmas rahaautomaati ja siis, kanister näpus, leida tühja paagiga auto. Pangad koorivad meilt kümme nahka ja millist probleemi nad nüüd inimestele tekitavad,ˮ kirjeldas sohver probleemi lahendamist.

Dokument panti

Mõni tankla lahendas olukorda pakkudes kliendile võimalust dokument panti jätta ja hiljem rahaga naasta, kuid Delfi lugejatele selline variant pigem ei meeldi. Näiteks kirjutab Kärt Speeru, et dokumente ei tohi pandiks anda ja tankla pole pandimaja. „Kui paak juba täis ja maksta ei saa, siis imegu tühjaks. Või siis tuleb lihtsalt minema sõita. Pole kliendi mure, et kaardimakse ei tööta.ˮ
„Kõige jaburam on see, et ALATI on süüdi klient, tema peab mõtlema kuidas olukord lahendada kuigi olukorra probleemi tekitaja ei olnud klient vaid pank,ˮ kirjutab Swedämber .

„Pank nõuab meilt iga sõrmeliigutuse eest teenustasu ja kui ei liiguta, ei vastuta mitte millegagi. Kuidas nii? Mina ausa kliendina tahtsin kütuse eest maksta. Seda saab lausa dokumentaalselt tõestada ja on ka turvakaamerast näha. Pank ei võimaldanud mulle teenust. Siis maksku pank ise kütusemüüjale!ˮ arvab Kirvemees.
Seotud lood:

Pangad on süüdi

Õnneks pakutakse lisaks süüdlase otsimisele ka tegelikke lahendusi. „Kirjutagu deebetarve. Nii lihtne see tänapäeva maailmas ongi!ˮ Sarnaseid soovitusi esineb mitmeid. „Tegelikult peaks olema küll paberarve võimalus igas müügipunktis või kassas juhul, kui pankades on IT-tõrked. Kuna ei pruugi toimida ka sularaha väljavõtt. Paberarvega saan hiljem, kui tõrked likvideeritud, netis või sidekontoris maksed teostada.ˮ„Arve kirjutate käsitsi ruudulisele paberile letinurga peal. Kahes eksemplaris. Müüjale kõlbab see kassavahe tõendamiseks ja sulle maksmiseks. Ülejäänu klatib teie mõlema raamatupidamine ära, kui ta on oma nime väärt,ˮ soovitab üks lugeja tanklatöötajatele.ˮ

Pehmokultuuri esindajad

Mõnes seltskonnas liikudes võib arvata, et kes see ikka tänapäeval enam sularaha kasutab, kuid leidub küllalt ka selliseid inimesi, kelle jaoks sularaha taskus olemine lausa identiteedi küsimus.„Elan selles suhtes muretult – ei usalda panka, kuhu kantakse raha üle vastu minu tahtmist, tühjendan esimesel võimalusel ja ütlen, et kui pole sularaha siis sind pole olemas,ˮ arvas Jaan. Sarnast filosoofiat viljeleb ka MTi. „Ainult pehmokultuuri esindajad käivad ilma sularahata taskus/rahakotis ja need tuleb bensujaama kõik ühte tuppa kinni panna kuniks nende kallis kaardikene jälle töötab,ˮ arvas ta.

Talle vastanud kasutaja Mõh arvab teisiti: „Pehmod on ikka need, kes ei saa hakkama, kui rahatähte oma käega ei näpi :). Need, kes oskavad peast rehkendada ja suudavad abstraktsemaid asju tunnetada, saavad ka muude meetoditega hakkama :).ˮ