DELFI FOTOD ja VIDEO: Kaitseväe paraadil osales üle tuhande mundrikandja

 (166)
GoPro VIDEO: paraad saja sekundiga!

Täna keskpäeval algas Tallinnas Vabaduse platsil Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraad, kus osales 1100 mundrikandjat.

Üksused rivistusid Vabaduse väljakule kell 11.20. Paraadi võttis vastu president Toomas Hendrik Ilves, paraadi juhatas Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.

Paraadist võttis osa ligi 1100 osalejat ja 90 ühikut tehnikat, kokku osales paraadil 35 lippu, üheksa kompaniid, neli patareid, kümme rühma ja kaks orkestrit.

Esindatud olid kõik väeliigid, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Balti kaitsekolledž, vahipataljon, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, Kaitseliidu Rapla malev ning Kaitseliidu Akadeemiline malevkond. Samuti osalesid paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva paraadil osales ka Ameerika Ühendriikide Eestis viibiv väekontingent ligi 70 kaitseväelase ja nelja soomustransportööriga. Lisaks ameeriklastele võttis paraadist osa ka Ühendkuningriigi rühmasuurune üksus ning liputoimkonnad panevad välja Belgia, Poola, Läti ja Leedu.

Pärast paraadmarssi on huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja meie liitlaste tehnikaga. Tänavu saab lisaks käsitulirelvadele näha 155- ja 122-millimeetriseid haubitsaid, õhutõrjekahurit ZU-23-2, õhutõrjeraketikompleksi Mistral, tankitõrjesüsteeme MILAN ja Javelin, 120-millimeetrist miinipildujat, soomustransportööre Sisu XA-188 ja Stryker, mobiilset õhuseireradarit Ground Master 403 ning lahinguteenindustoetuse sõidukeid.

Muusikat teevad Kaitseväe ning Politsei- ja Piirivalve orkester.