Concordia personal ei saanud palka

 (14)
Hagi Šein
ETA FOTO

Concordia ülikooli personalil oli reedel esimene palgapäev, kus töötajad ja õppejõud ei saanud möödunud kuu eest töötasu.

Kooli töötajad maksavad juba teist nädalat hoopis oma tööle peale, tasudes kordamööda kooli elektri ja sidekommunikatsioonide eest.

MTÜ Concordia Akadeemiline Ühisus nõukogu esimees Hagi Šein kinnitas esmaspäeval BNS-ile, et palgapäev pidi personalil olema viiendal kuupäeval.

“Enamikul töötajatest ja õppejõududest on see esimene palgapäev, kus raha ei saadud,” ütles Šein. Ta lisas, et mingeid suuremaid lahkhelisid pole koolis seetõttu tekkinud. “Praegu on selline olukord, kus kõik ootavad, et tuleb mingi lahendus,” ütles ta.

Lahendust oodatakse Läti Parex pangalt kõige varem selle nädala lõpuks ning hiljemalt järgmise nädala alguseks, kui peaks tulema edasilükatud kohtuistung OÜ Concordia Varahaldus pankroti väljakuulutamise kohta.

“Kui pank ei otsusta meie kasuks, intensiivistuvad läbirääkimised Audentesega,” sõnas Šein.

Šeini sõnul on praegu kooli ühes majas olemas elekter ning esmaspäeval said õppejõud ja tudengid esimest korda mitme nädala jooksul ligipääsu internetile. Elektri ja sidekommunikatsioonide ajutist taastamist toetavad töötajad oma taskust.