BSA jätab koduarvutid puutumata

 (58)

BSA Eesti kooordinaatori Ahti Lepiku sõnul pole varem nii kestvat kampaaniat tarkvara legaliseerimiseks olnud. «Kindlasti aitasid legaliseerimisele kaasa ka BSA ja politsei koostöös korraldatud reidid,» tõdes Lepik, lisades, et nelja kuu jooksul sai BSA 2300 telefonikõnet, kus enamikul juhtudel küsiti lihtsalt nõu tarkvara legaliseerimise kohta.

BSA juristi Kaido Uduste sõnul on nad teinud viimase nelja kuuga 16 reidi. Uduste lisas, et BSA reidid on laienenud Tallinnast ka Harju, Lääne- ja Ida-Viru maakonda, samuti Tartusse. Kõik korrad on jõudnud ka juba kohtusse ning mõned ringkonnakohtusse.

Reidide käigus kontrolliti ligi sadat arvutit, millest 95 protsendil oli ka litsentsita tarkvara. Kokku on BSA aktsioonide käigus trahvitud firmasid 1,25 miljoni krooniga. Ära on võetud 45 arvutit, milles illegaalset tarkvara kasutati.

Lepiku sõnul nad eraisikute juurde iseseisvalt aktsioone niipea tegema ei hakka, sest eraisikuid tuleb veel informeerida. Teiseks põhjuseks on see, et lõppkasutajatest on enamik illegaalse tarkvara kasutajatest juriidilised, mitte füüsilised isikud.

Küll tahab BSA hakata tähelepanu pöörama firmadele, kes müüvad heausksele ostjale illegaalset tarkvara.