Šveits:
1-Diego Benaglio, 3-Ludovic Magnin, 4-Philippe Senderos, 5-Stephan Lichtsteiner, 20-Patrick Müller, 16-Tranquillo Barnetta, 20-Gelson Fernandes, 8-Gökhan Inler, 19-Valon Behrami, 11-Marco Streller, 9-Alexander Frei.

Tšehhi:
1-Petr Cech, 2-Zdenek Grygera, 21-Tomas Ujfalusi, 22-David Rozehnal, 6-Marek Jankulovski, 20-Jaroslav Plasil, 3-Jan Polak, 4-Tomas Galasek, 14-David Jarolim, 7-Libor Sionko, 9-Jan Koller.

Mõlemal meeskonnal olid avapoolajal omad võimalused, kuid midagi väga ohtlikku luua ei suudetud. Poolaja lõpus tabas valus löök kodumeeskonda, kelle esiründaja Alexander Frei vigastas oma põlvesidemeid ning tema EM-turniir on arvatavasti lõppenud. Teiseks poolajaks tuli Frei asemele platsile Hakan Yakin.

Teise poolaja algust domineerisid küll šveitslased, kuid EMi esimese värava lõid siiski tšehhid — 71. minutil lõi vahetusest mängu sekkunud Vaclav Sverkos 1:0.

79. minutil avanes suurepärane võimalus Šveitsi ründajal Johan Vonlanthenil, kui Petr Cech tõrjus tugeva kauglöögi enda ette ja šveitslane pääses lähedalt löögile. Vonlantheni löök kuuelt meetrilt tabas latti. Samas olukorras oli pall tabanud eelnevalt ka tšehhide kaitsja Tomas Ujfalusi kätt, kuid väljakukohtunik penaltit ei määranud.

Hästi mänginud Šveits kodupubliku kurvastuseks enam mängu päästa ei suutnud ja pidi avakohtumises leppima valusa kaotusega. Mängu parimaks võib hinnata Londoni Chelsea puurivahti Petr Cechi, kes päästis mitmel korral tšehhid.

Portugal — Türgi 2:0
Portugal: 1-Ricardo, 4-Jose Bosingwa, 16-Ricardo Carvalho, 15-Pepe, 2-Paulo Ferreira; 10-Joao Moutinho, 8-Armando Petit, 20-Deco, 11-Simao Sabrosa, 7-Cristiano Ronaldo, 21-Nuno Gomes
Türgi: 23-Volkan Demirel, 22-Hamit Altintop, 2-Servet Cetin, 4-Gokhan Zan, 3-Hakan Balta; 18-Kazim Kazim, 5-Emre Belozoglu, 7-Mehmet Aurelio, 21-Mevlut Erdinc, 17-Tuncay Sanli, 8-Nihat Kahveci.

Avapoolaega domineeris ilmselgelt Portugal. Ohtlikuima olukorra eest hoolitses Manchester Unitedi tähtmängija Cristiano Ronaldo, kelle 37. minuti karistuslöögi suutis Türgi väravavaht Volkan Demirel tõrjuda posti. 17. minutil käis pall ka Pepe löögist Türgi väravas, kuid kohtunik oli ülesannete kõrgusel ja fikseeris õigustatult suluseisu.

Portugal sai oma tahtmise teisel poolajal veerandtunnise mängu järel, kui rünnakule liitunud keskkaitsja Pepe mängis hiilgavalt seinasöötu Nuno Gomesiga ja saatis palli türklaste väravasse.

Järgnevalt hakkas Türgi rohkem ründama ja portugallased keskendusid kaitsetaktikast lähtuvale mängule. Parim võimalus viigistamiseks avanes türklastel kümme minutit enne lõpuvilet, kui Emre Asik pääses nurgalöögi järel vabalt löögile, kuid ei suutnud palli peaga väravasse suunata.

Lõppseisu 2:0 lõi Portugalile Raul Meireles juba kohtuniku antud lisaminutitel. Kokkuvõtvalt võib öelda, et portugallased olid võitu igati väärt.

Pühapäeval peetakse avakohtumised B-alagrupis, kui vastamisi on Austria — Horvaatia ja Saksamaa — Poola.