DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

AVALDA ARVAMUST, kas koolid on asunud klassikiusamisega võitlema?

 (11)
AVALDA ARVAMUST, kas koolid on asunud klassikiusamisega võitlema?
Foto: Ester Vaitmaa

Nii ETV sügisese sarja "Klass: elu pärast" kui nii mõnegi jahmatava ilmsiks tulnud koolivägivalla juhtumi valguses on kiusamine koolides endiselt meie ühiskonnas äärmiselt valus teema.

Haridusminister Tõnis Lukas ütles riigikogus arupärimisele vastates, et koolikiusamise vähendamiseks ja kaotamiseks peab initsiatiiv olema direktori käes.

„Ta peab seda tõsiselt võtma ja vastavalt siis ka sellise õhustiku looma. Ja see tähendab ka, et kord peab majas olema. Kui üks kiusaja tunneb, et meri on põlvini ja keegi teda ei takista, ning kui ta võib käituda väljakutsuvalt ka õpetajatega ja õpetajal näiteks ei ole vahendeid tema taltsutamiseks, siis muutub ta tegelikult ka oma kaaslastele üha ohtlikumaks, sest tekib vastutamatuse või karistamatuse tunne,“ selgitas Lukas.

Lukase sõnul on uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse alusel 2011. aasta riigieelarves suurendatud ka koolipsühholoogide, sotsiaalpedagoogide ja logopeedide palkamiseks mõeldud summasid, mis peaks aitama koolikiusamisega võidelda.

Hea Delfi lugeja, kas sinu või sinu lapse koolis on võrreldses varasemaga hakatud rohkem laste turvalisusele rõhku panema? Kas nii mõnelgi haridusministri sõnavõtul on ka reaalset tagasisidet olnud? Milliseid meetmeid on rakendanud sinu või su lapse kool koolivägivallaga võitlemiseks?

Ootame teie mõtteid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita preemia! Kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat Rahva Hääle vormi.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.