Arvatavad al Qaeda liikmed on vahi all


Hispaania kohtunik andis esmaspäeval korralduse pidada ametliku süüdistuse esitamiseni kinni viis meest, keda kahtlustatakse terrorivõrgustiku al Qaeda Hispaania rakukesse kuulumises.

Kaht neist süüdistatakse otsesidemetes Hamburgi rakukesega, mis võttis osa 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakutest. Ühte peavad võimud eriväljaõppe saanud sissiks, kes on võimeline suureks suitsiidirünnakuks.

Kõik viis meest vahistati neljapäeval al Qaeda Hispaania operatsiooni uuriva kohtuniku Baltazar Garzoni korraldusel. Garzon küsitles neid pühapäeval seitse tundi.

Kolmapäeval esitas Garzon 35 inimesele, teiste seas Osama bin Ladenile süüdistuse relvarühmitusse kuulumises. Bin Ladenit ja veel kaheksat meest süüdistatakse lisaks veel seotuses 11. septembri rünnakutega.

Pühapäevaõhtuses kinnipidamiskäsus ütles Garzon, et kõik viis kahtlusalust olid seotud Katari telekanali Al Jazeera ajakirjaniku Tayseer Alouniga, kes on 35 varasema süüdistatava hulgas.

Garzoni väitel hakkasid äärmusislamistud koonduma 1994. aastal ühe Madridi mošee ümber ja moodustasid viimaks oma rakukese, mille juhiks sai Imad Eddim Barakat Yarkas, keda tuntakse ka Abu Dahdah’na.

Abu Dahdah olevat väidetavalt reisinud läbi Euroopa, Türgi ja Afganistani, et värvata võitlejaid. Teiste seas olnud ka 11. septembri lennukikaaperdaja Mohammed Atta, kes saabus 2001. aasta juulis Hispaaniasse.