ARUTLE: Kus peaks Eestis tootma tuuleenergiat?

 (42)
ARUTLE: Kus peaks Eestis tootma tuuleenergiat?
Reuters/Scanpix

Nelja maakonna tuuleenergeetika planeeringu aruteludel on tuulikuid nimetatud monstrumiteks ja põrgu väravateks, nende ehitamist aga ka roheliseks terrorismiks, kirjutab Maaleht.

“Ei taha Hiiumaale tuulikuid. Ei taha, et oleks nii nagu Läänemaal Noarootsi vallas, kus Aulepa tuulepark on muutnud inimeste elu põrguks,” ütleb Hiiumaa Käina valla elanik Taimi Lõhmus.

Eestil on aga kohustus tuuleenergiat arendada. Euroopa Komisjoni ELi energeetika stsenaariumi järgi peaks tuul tootma 2020. aastal 14% ELi elektrist, varustades tuuleenergiaga ligi 120 miljonit majapidamist.

Praegu töötab Eestis kokku 72 tuulikut, mille võimsus on kokku 149 MW. Aastaks 2020 peaks tuuleenergia koguvõimsus olema aga 900 MW.

Hea Delfi lugeja, mida arvad sina tuuleenrgia tootmisest? Kas sina lubaksid oma naabrusesse ehitada tuulikuid? Mis oleks Eestis sobiv koht, kuhu tuuleparke rajada?

Ootame teie fotosid ja vihjeid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita preemia! Kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat Rahva Hääle vormi.