ANNA TEADA, millised olulised asutused on sinu kodukohas kinni pandud?

 (19)
ANNA TEADA, millised olulised asutused on sinu kodukohas kinni pandud?
Foto: erakogu

"Igal pool, kus saadakse, tehakse maainimestele liiga," ütleb külamees selle kohta, et Eesti Post kavatseb kinni panna valla ainsa postkontori. "Kõik on nutused," öeldakse teises vallas, kus sama valus hoop tuleb, kirjutab Õhtuleht.

Viimastel kuudel on Eesti Posti esindajad Valgamaa omavalitsusjuhtidega kohtudes teinud teatavaks kava: sulgeda Põdrala vallas Riidaja, Õru vallas Õru, Karula vallas Lüllemäe ja Palupera vallas Hellenurme postkontor, ütleb Valgamaa omavalitsuste liidu tegevjuht Rein Org. Kõigi nelja puhul on tegu valla ainsa postkontoriga.

Org sõnab, et postiseaduse järgi on postkontor püsiv tegevuskoht, kus on tagatud kõigi postiteenuste osutamine ning et majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus sätestab nõnda: iga valla territooriumil peab olema vähemalt üks universaal-set postiteenust osutav postkontor, mis on avatud vähemalt viis päeva nädalas.

Hea Delfi lugeja, kas ka sinu kodukohas on postkontoreid või muid tähtsaid asutusi viimasel ajal suletud? Kui palju see kohalike elu mõjutab?

Ootame teie mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat vormi ja postitada lugusid oma kasutajakonto alt. Igal nädalal jagame parimate lugude eest ka auhindu.