DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ANNA TEADA: Kuidas jääda ellu pimedatel teedel?

 (27)
ANNA TEADA: Kuidas jääda ellu pimedatel teedel?
Foto: Ilmar Saabas

Mullu hukkus maal pimedal ajal 10 jalakäijat, kuid asulas 5. Eelmise aasta oktoobrist tänavu septembrini on hukkunud jalakäijaid maal juba 12, asulates samal ajal 3.

Algav pime aeg toob kaasa rohkem õnnetusi jalakäijatega just asulavälistel teedel. Pimedal ajal juhtunud liiklusõnnetusi asulavälistel teedel, milles osalesid jalakäijad, on mullu septembrist selle aasta oktoobrini 34 ning valgel ajal 13. Eelmise aasta vastav näitaja oli 36 ja 14.

„Kuna asulavälistel teedel on kiirused suuremad ning valgustus enamasti olematu, on helkur nendel teedel pimedal ajal liikumisel kohustuslik. Samuti tuleb helkurit kanda tänavavalgustuseta asulasisestel teedel,“ ütles Politsei ja piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakonna komissar Riho Tänak, kui politsei alustas septembris jalakäijatele ning jalgratturitele tasuta helkurite jagamist.

Hea Delfi lugeja, kas sina ja su maal elavad vanemad ning vanavanemad kannate helkurit? Avalda arvamust, kuidas teha pimedatel küla- ja maanteedel liiklemine ohutumaks!

Pikemaid mõtisklusi ootame meiliaadressile rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat Rahva hääle vormi. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest võita ka preemia!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.