DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ANNA TEADA, kui palju kulub sul aastas hambaravi peale?

 (21)
ANNA TEADA, kui palju kulub sul aastas hambaravi peale?
Reuters/Scanpix

Inimarengu aruandes märgitakse, et ehkki arstiabi kättesaadavus on üldiselt paranenud, on suurim probleem hambaravi kättesaadavusega, kuna seda ravikindlustus täiskavanutele ei kata. Kui 2004. aastal ei saanud vajadusel abi 22 protsenti väiksema sissetulekuga inimesi, siis 2010. aastal oli nende osakaal endiselt 15 protsenti.

Eesti Hambaarstide Liit on varem korduavalt väljendanud muret seoses Eesti elanike halva suutervisega. 2009. aastal pöördus liit haigekassa nõukogu, valitsuse ja riigikogu poole ettepanekuga säilitada hambaravi ja hambaproteesihüvitised kehtivas mahus.

Hambaarstid kirjutasid pöördumises, et hüvitiste kaotamine puudutab kõiki vähekindlustatud elanikkonna gruppe, kes jäävad ilma võimalusest saada põhiseadusega ettenähtud tervishoiuteenuseid.

Hea Delfi lugeja, kui tihti saad sina lubada enda hammaste kontrolli? Kas oled üks neist, kelle jaoks on hammaste tervis piisavalt tähtis, et nende heaks tuleb kasvõi "nui neljaks" lihtsalt pere-eelarvest kuidagi raha leida või ootad arsti juurde minekuga viimase hetkeni, kui valutav hammas hakkab juba tervele mõistusele liiga tegema? Kui palju raha overdad sa tavaliselt aastas oma hammaste heaks?

Ootame teie mõtteid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita preemia! Kasutada võib ka Rahva hääle vormi.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.