ANNA TEADA, kas sinu laps joob energiajooke?

 (21)
ANNA TEADA, kas sinu laps joob energiajooke?
Foto: Eva Ligi

R-kioski kassapidaja Ulvi, kes on hommikuses vahetuses tööl, rääkis Eesti Ekspressile, et lapsed joovad energiajooke suures koguses, alates meetripikkustest esimese klassi õpilastest.

Eesti arstidel on tulnud ravida lapsi, kelle tervis pärast energiajoogi joomist on käest läinud. “See on kuritegu, mis praegu meie lastega tehakse,” põrutab pediaater Adik Levin energiajookide liiga lihtsast kättesaadavusest rääkides.

“Mõnus kibe tunne on kurgus,” püüab laps kirjeldada, mis tunne teda valdab, kui ta energiajooki neelab. Ta ütleb, et tal on “suva”, mida ta joob, vahel võtab Fanta või limonaadi Valge Klaar. “Limpat ei joo meist keegi,” räägib poiss. “Kõige lahedam on Monster,” lisab ta.

Hea Delfi lugeja, kas üldse ja kui tihti joob sinu laps energiajooke? Kas oled talle selliste jookide negatiivset mõju ka selgitanud?

Ootame teie mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat vormi ja postitada lugusid oma kasutajakonto alt. Igal nädalal jagame parimate lugude eest ka auhindu.