DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ANNA TEADA, kas oled kolinud, et last paremasse kooli saada?

 (11)
ANNA TEADA, kas oled kolinud, et last paremasse kooli saada?
Foto: Ilmar Saabas

Rahvastikuregistrist nähtub, et Tallinna kesklinn on koolieelikute hulgas populaarne elukoht ja 5-6aastasi lapsi "kolib" kesklinna mainekate koolide lähedusse igal aastal elama ca 150 ehk oma kuus klassitäit, kirjutab Äripäev.

Lapse elukoha vahetamine on lihtne — tuleb saada mõne tuttava nõusolek, kes nõustub lapse koos ühe vanemaga enda juurde “sisse kirjutama”, esitada vastav taotlus, kus muide on klausel, et esitaja esitab tõeseid andmeid.

Tallinna 21. kooli direktor Naida Toomingas ütleb, et vassimine rahvastikuregistri andmetega lapse kooli saamise nimel on väga tavaline.

Hea Delfi lugeja, kas sina või mõni su tuttav on pelgalt seetõttu kolinud, et last nii-öelda eliitkooli saada? Kas sinu jaoks on lapse kohe esimestes klassides parimasse kooli panek niivõrd oluline, et oleksid nõus tuttavale või suisa võõrale inimesele veidi maksma, et ta nõustuks lapse sissekirjutamisega tema koju kesklinnas?

Ootame teie mõtteid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat Rahva hääle vormi. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest võita ka preemia!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.