DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ANNA TEADA, kas kinnitad turvavöö ka tagaistmel?

 (27)
ANNA TEADA, kas kinnitad turvavöö ka tagaistmel?
Foto: Ilmar Saabas

Alanud nädalal pöörab politsei liiklusjärelevalvet tehes erilist tähelepanu turvavöö kasutamisele tagaistmel ning laste turvavarustusele.

Politsei- ja piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakonna liiklusbüroo komissar Riho Tänak märkis, et kuigi politsei pöörab liiklusjärelevalves turvavarustuse kasutamise kontrollimisele tähelepanu pidevalt, on sel nädalal erilise tähelepanu all laste turvavarustus ning turvavöö nõuetekohane kasutamine tagaistmel. „Me ei jälgi ainult turvavöö kinnitamist, vaid kontrollime ka selle õiget kasutamist,“ ütles Tänak.

Aasta esimese kahe kuuga on politsei registreerinud 2558 turvavarustuse nõuete rikkumist ning neist 268 juhul oli juhi puhul tegu korduva rikkumisega, mille eest näeb seadus ette juba oluliselt karmima karistuse. Lapse ohutuse nõuete eiramisi on olnud 78.

Hea Delfi lugeja, kas sina kinnitad alati nii ees- kui ka tagaistmel sõites turvavöö? Kui ei, siis kirjuta meile oma põhjustest - miks jätad turvavöö kinnitamata?

Ootame teie mõtteid kommentaariumisse ning aadressil rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat vormi ja postitada lugusid oma kasutajakonto alt. Igal nädalal jagame parimate lugude eest ka auhindu.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.