DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ANNA TEADA, kas käid regulaarselt HIV-testi tegemas?

 (10)
ANNA TEADA, kas käid regulaarselt HIV-testi tegemas?
HIV-kiirtestimine SolarisesFoto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Täheühendid HIV ja AIDS on tuttavad pea kõigile, kes vähegi ilmaelu jälgivad. Sageli kipub nende tähendus segi minema. Mida need lühendid tegelikult endas peidavad, seletas Bioneerile Kristi Rüütel Tervise Arengu Instituudist.

HIV on tuletatud ingliskeelsetest sõnadest Human Immunodeficiency Virus, ehk siis inimese immuunpuudulikkuse viirus. HIV all mõeldakse omandatud immuunpuudulikkust, mida põhjustab inimorganismi kahjustav retroviirus. Retroviirused on tuntud selle poolest, et neil on võime ennast kopeerida inimese pärilikkusainesse DNAsse. HIV hävitab inimese immuunsüsteemi. Immuunsüsteem kaitseb meie keha haiguste eest ja HIVi tulemusena ei suuda organism enam muude nakkustega võidelda, kirjutab Bioneer.

Eestis on aastate jooksul diagnoositud HI-viirust 8171 inimesel. Arvatakse, et nakkuse kandjaid, kes oma viirusest teadlikud pole, võib olla kuni 4000.

Hea Delfi lugeja, kui tihti oled sina ja su tuttavad teinud HIV-testi? Kas käid end regulaarselt kontrollimas? Kui avameelselt oled sa sellest oma partneriga rääkinud?

Ootame teie mõtteid meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita huvitava preemia!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.