DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

ANNA TEADA: Kas autodesse trügiv must kast piirab isikuvabadusi?

 (109)
Autode sõiduvõime jälgimise sedmeks must kast esialgu ei kujune
Autode sõiduvõime jälgimise sedmeks must kast esialgu ei kujuneFoto: Urmas Oja

"Isikuvabaduse piiramist EDR seadme puhul ma ei näe. Kõigis EDR teemat käsitlevates uuringutes on andmete kaitse vajadust käsitletud ning leitud, et info kuritarvitamise riski on võimalik tõhusalt ennetada,“ kommenteeris Fortele USAs autodesse juba kohustuslikus korras trügivate mustade kastide küsimust Eesti Liikluskindlustuse Fondi kahjuennetuse valdkonna juht Erik Ernits. Kuidas tunned sina, hea lugeja? Kas kast piirab või ei piira?

„USAs seade sisuliselt juba toimib ning märkimisväärseid probleeme täheldatud ei ole," rääkis Ernits. "Seade salvestab info vaid loetud sekundid enne ja peale liiklusõnnetust, mistõttu kedagi selle abil pikemalt jälgida ei saa."

"Piiravaks saab seadme olemasolu kindlasti neile, kes enda liiklusõnnetusele eelnevat või järgnevat käitumist mingil põhjusel varjata soovivad," kinnitas ta.

Kuidas suhtud sina autodesse siginevatesse kohustuslikesse mustadesse kastidesse? Kirjuta sellest teistele kommentaariumis!

Ootame mõtteid ka meiliaadressil rahvahaal@delfi.ee. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest saada ka tunnustatud ning võita preemia! Kasutada võib ka Rahva hääle vormi.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.