DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

6.NÄDAL PILDIS: vaata, millised olid selle nädala kõige olulisemad sündmused!

 (8)
6.NÄDAL PILDIS: vaata, millised olid selle nädala kõige olulisemad sündmused!
Foto: Taavi Arus

Läinud nädalal tuli Eestisse mitmed huvitavad külalisi: siin käis raamatut esitlemas Venemaa endine peaminister ning Venemaa ühe suurima panga juht korraldas panga väljasõiduistungi just Tallinnas. Kuremäe kloostris saadeti viimsele teekonnale aga kloostrijuht Varvara. Vaata fotoülevaadet läinud nädalast!

Venemaa endine peaminister Mihhail Kasjanov ja tuntud teleajakirjanik Jevgeni Kisseljov esitlesid sel nädalal Tallinnas oma raamatut "Putinita".

Raamat avab lugejatele Venemaa võimu telgitaguseid, paljastab jahmatavaid fakte Mihhail Hodorkovski vangistamisest ja Jukose afäärist, sõltumatute telejaamade NTV ja TV-6 sulgemisest, 1996. aasta valimistest ja teistest poliitilistest sündmustest Venemaal.

Foto: Siim LõviTallinna linn korraldas teisipäeval Tallinna Lauluväljakul tööbörsi, kus pakuti ligi 550 sotsiaalset töökohta. Paarkümmend minutit enne uste avamist oli kohale tulnud juba sadakond inimest.

Foto: Andres Putting

Lauluväljaku klaassaalis asuvalt nõukogudeaegaselt seinapannoolt jälgisid töötute töölesaamist aga sealsed ajaloolised figuurid.

Foto: Andres Putting

Teisipäeval avati NUKU muuseumis näitus jänestest, mida oli tulnud avama kultuuriminister Laine Jänes isiklikult. Põhjust Jänesel kohale tulla oli, sest näitusel on omaette nurk pühendatud Laine Jänese isiklikule jänesekogule.

Foto: Siim Lõvi


Tallinna Ülikooli rektor Rein Raud jälgib järeltulijate valimisdeabtti: peagi saab Tallinna Ülikool endale uue rektori. Avalikul debatil ristasid piike rektorikandidaadid Peeter Kreitzberg, Tiit Land ja Anu Toots.

Foto: Andres Putting

Kes võiks esindada Eestit iluuisutamise MM-il naisüksiksõidus? Jelena Glebova või Gerli Liinamäe? Siiski, kuigi tänavu tuleb Liinamäel minna vaid juunioride MM-ile, siis Gerli Liinamäe treenimist unarusse ei jäta.

Foto: Ilmar Saabas

Edgar Savisaar käis sel nädalal Tallinnas Harjumäel asuvas Edgari kohvikus toetajatele kohvi kallamas. 

Foto: Taavi Arus

ETV valimisstuudio oli sel nädalal aga üksikkandidaatite päralt, kellest üks oli otsustanud oma sõnumi viia rahvani ka siis kui ta parajasti sõna ei saa. Sellejaoks otsustas mees kaasa võtta väikse plakati.

Foto: Ilmar Saabas


Kuremäe kloostris jätsid sajad õigeusklikud hüvasti iguumenja Varvaraga. Rahvast sõitis kokku kloostriülema matustele lausa busside kaupa, palju oli näha ka vene numbrimärgiga autosid.

Foto: Ilmar Saabas

Foto: Ilmar SaabasVenemaa üks suurimaid panku VTB24 pidas neljapäeval Tallinnas Swissotelis väljasõiduistungi, kus tutvustati panga tippjuhtidele ja piirkondlikele esindajatele Euroopa vallutamise plaane.

VTB24 juht, endine Vene föderatsiooni rahandusminister Mihhail Zadornov, keda peetakse president Dmitri Medvedevi soosikuks, tõi esmakordselt Venemaa panganduse ajaloos panga tippjuhtide nõupidamise välismaale.

Foto: Andres Putting


Meresuu spaas toimus aga julgeolekukonverents, mille osalejaid ei võinud pildistada. Foto tühjast saalist.

Foto: Andres Putting


Armastatud kirjanik Heljo Mänd tähistas sel nädalal oma 85. juubelit. Palju õnne!

Foto: Siim LõviSel nädalavahetusel selgusid ka Eesti Laulu esimesed finalistid - kahe nädala pärast selgub ka eurolaul, mis läheb Eestit esindama. Pildil on omapärase lauluga võistelnud Nicolas Hugo Behler Calzetta ehk Elmayonesa, kes järgmisesse vooru edasi ei saanud.

Foto: Siim Lõvi

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.