DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

1. NÄDAL PILDIS: vaata, millised olid läinud nädala olulisemad sündmused

 (4)
1. NÄDAL PILDIS: vaata, millised olid läinud nädala olulisemad sündmused
Foto: Siim Lõvi

Jaanuari esimese nädala kõige suurem uuendus oli kindlasti uus raha ning eurodega tuleb vaikselt kõigil harjuma hakata. Terve nädala jooksul tekitasid muret ka suured lumehanged: lumevallid on muutunud näiteks Tallinnas sõiduteed nii kitsaks, et ummikud on kerged tekkima. Eestis käis Paul Kerese 95. sünniaastapäeva turniiril maletaja Anatoli Karpov ning tänavatele ilmusid esimesed valimisreklaamid. Vaata fotoülevaadet läinud nädalast!

Sentidel on väärtus - see on midagi, millega peavad inimesed harjuma. Ka sel nädalal läks poes müüjatel tihti kauem aega, sest uue raha tundmaõppimiseks läheb aega.

Foto: Ilmar Saabas

Tallinna tänavad on neid ääristavate lumevallide tõttu nii kitsad, et näiteks kesklinna kipuvad tekkima suured ummikud. Kuidas paistab linn välja ülalt vaadates, kas kitsad tänavad on ka ülalt ilusti näha?

Foto: Andres Putting

Raadio 2 valis sel nädalal eelmise aasta parimaid. Aastahitt 2010 pälvis Eesti arvestuses Koit Toome lauluga „Mälestused". Palju õnne!

Foto: Ilmar Saabas

Tallinna TV pidulikul avamisel viibis kohal ka Tallinna linnapea Edgar Savisaar, avamisel olid kohal ka linnatelevisioonis töötavad inimesed. Ukse vahelt piiluvad avapidustusi kauaaegne ETV juhtfiguur Juhan Paadam ning Tallinna linnapea nõunik Moonika Batrakova.

Foto: Ilmar Saabas

Kohati teed läbimatuks muutnud lumerohkus on teinud majad ning prügikastid prügiautodele raskesti ligipääsetavaks. Delfi fotograaf uuris, kuidas peavad kinnituisanud sõiduteedel hakkama saama prügifirma Veolia töömehed.

Foto: Ilmar Saabas

Õigeusklikud tähistasid sel nädalal vene jõule, mille puhul toimus jumalateenistus Tallinnas toimus Nevski katedraalis.

Foto: Taavi Arus


Välisminister Urmas Paet andis sel nädalal  üle välisministeeriumi kultuuripreemiad, millega tunnustatakse loomeinimesi, kes on Eestit kultuuri abil rahvusvaheliselt tutvustanud. Preemiad said Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, ansambel Vox Clamantis ja Borusani filharmooniaorkester suurteose „Aadama itk“ esmaettekande eest Istanbulis.

Foto: Taavi Arus


Paul Kerese 95. sünniaastapäeva ning rahvusvahelise kiirmaleturniiri "Meenutades Paul Kerest" andis Eesti malelegendi mälestuseks simultaani mitmekordne maailmameister Anatoli Karpov. Legendaarne maletaja kohtus Eestis käies ka president Toomas Hendrik Ilvesega.

Foto: Siim Lõvi

Teletupsud teevad sotsiaaldemokraatide Urve Palo ja Sven Mikseri selja taga trikke – nii võib juhtuda, kui korraldada erakonna perepoliitikat tutvustav üritus lasteaias.

Foto: Ilmar Saabas

Sel nädalal ilumusid Eesti suuremates linnade tänavatele valimisreklaamid. Kui Tallinna südalinnas võib näha mitmeid Keskerakonna reklaame, siis Tartus väljas rohkelt Reformierakonna plakateid.

Foto: Andres Putting


Delfi jälgib ka välisminister Urmas Paeti visiidil Afganistanis. Esimene kohtumine välisministril sai peetud laupäeval.

Foto: Andres Putting

Kuidas suhtuvad paksu lumevaipa eksootilised loomaaia asukad? Selgub, et pole neil häda midagi – kohevat lund naudivad nii kõrbes öiste miinuskraadidega harjunud kaamelid kui ka lumeleopardi kutsikad. Talvist külastajat, kes loomi läbi kaamerasilma vaatab, jälgivad loomad kohe erilise huviga.

Foto: Siim Lõvi

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.