Tallinna kommunikatsiooniteenistusest kinnitati, et alates 1. aprillist on Kõlvarti ja linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski (SDE) töötasu kuus 7222,19 eurot (praegu 6693,41 eurot).

Ossinovski puhul on see teoreetiline palk - kuna ta jätkab veel ühtlasi riigikogus, siis hetkel talle volikogu esimehe töö eest ei maksta.

Abilinnapeade palk on edaspidi 6156,62 eurot (praegu 5705,86) kuus.

Keskerakond on koalitsioonis koos sotsidega ning abilinnapeadeks määrati pärast valimisi Vadim Belobrovtsev (Keskerakond), Betina Beškina (Keskerakond), Madle Lippus (SDE), Andrei Novikov (Keskerakond), Kaarel Oja (SDE), Vladimir Svet (Keskerakond) ning Joosep Vimm (SDE).

Palgad olid paigal kaks aastat. Nimelt otsustas linnavalitsus kaks aastat tagasi COVID-19 leviku mõjude tõttu prognoositavat majanduslangust arvestades teatud palkade indekseerimisest loobuda. Aasta eest otsustati sellega jätkata. "Kõik meie linnajuhid teevad oma tööd pühendumuse ja vastutustundega ning kahtlemata on seoses koroonaepideemiaga kõigil mu kolleegidel töökoormus kasvanud. Ent me ei pea praeguses majandusolukorras, kus paljudel inimestel on sissetulekud vähenenud või pereliikmetest töö kaotanud, linnajuhtide palgakasvu õiglaseks," tõdes Kõlvart toona.

Eelmise aasta lõpus oli linnavolikogu laual eelnõu, millega taastati vana kord. Selle kohaselt indekseeritakse linnajuhtide palka riigiteenijate ametipalkade seaduses sätestatud indeksi põhjal.

1. aprillist tõuseb ka kõrgemate riigiteenijate palk. Vabariigi president Alar Karis, riigikogu esimees Jüri Ratas, peaminister Kaja Kallas ja riigikohtu esimees Villu Kõve hakkavad teenima pisut rohkem kui Kõlvart ja Ossinovski. Täpsemalt 7303 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid