Põhja-Korea riigimeedia teatel katsetas riik reedel kaht ballistilist lühimaaraketti, et "kontrollida ning hinnata Põhja-Pyongani provintsi raudteel baseeruva raketirügemendi pädevust".

Põhja-Korea riigimeedia sõnul andis riigi sõjaväe peastaap käsu katsetuseks rügemendile lühikese etteteatamisega reede hommikul. Kaks taktikaliselt juhitud raketti tabasid oma sihtmärke Jaapani meres.

Põhja-Koreal on raudteel baseeruvate rakettide rügement alates 2021. aastast. Esimest korda katsetati selle rakette möödunud aasta septembris. Raketikatsetuse läbiviijateks olid Korea Rahvaarmee käsundusohvitserid ja Põhja-Korea riikliku kaitseteaduse akadeemia esindajad.

Alles teisipäeval katsetas riik edukalt hüperheliraketti, vahendab CNN. Päev pärast teisipäevast raketikatsetust kuulutas USA valitsus välja sanktsioonid kaheksale Põhja-Korea ja Venemaa kodanikule ning ametkonnale Pyongani ballistiliste rakettide progarammi toetamise eest.

Reedel noomis Põhja-Korea välisministeeriumi esindaja USAt Põhja-Korea relvastumisprogrammi "Kui USA võtab niivõrd vastanduva hoiaku, on Põhja-Korea sunnitud reageerima senisest tugevamalt ja konkreetsemalt." Ta kaitses riigi õigust tugevdada oma sõjavõimekust, sõnades et viimased katsetused on "riigi kaitsevõimekuse moderniseerimiseks".

Raketikatsetusi uurivad Lõuna-Korea ning USA julgeolekuasutused. Esialgsete andmete põhjal oli reedel välja tulistatud rakettide näol tegemist ballistiliste lühimaarakettidega, mille laskekaugus on ligikaudu 430 kilomeetrit ning kõrgus umbes 36 kilomeetrit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid