Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 23,1%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 21,9% ja Keskerakonda 20,3% valimisõiguslikest kodanikest.

Viimase kahe nädalaga on Reformierakonna toetus tõusnud kokku 2,4 protsendi võrra. Samas EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus langes nädalaga 1,1% võrra.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,4%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,5%) ning Isamaa (8,3%). Isamaa toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta augustist.

Kokku toetab koalitsioonierakondi 43,4% ja opositsioonierakondi 38,7% vastajatest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 16. novembrist 13. detsembrini, mil kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid