Mil viisil kavatsevad sotsid muuta Tallinnas Keskerakonna ainuvõimu ajal sisse juurdunud tavasid, mille murdmisele keskendus mitme erakonna valimiskampaania, pole esialgu selge.

Sotside linnapeakandidaat Raimond Kaljulaid ei täpsustanud Delfiga vesteldes, millisel ametikohale ta ise uues linnavalitsuses tööle kavatseb hakata.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Indrek Saare sõnul on sotsiaaldemokraatide jaoks oluline, et Tallinn on hooliv ja kaasaegne linn.

“Kindlasti on siin meile eeskujuks Põhjamaade pealinnad, eriti liikuvusküsimuste lahendamisel, ligipääsetavuse tagamisel ning kõigi inimestega arvestamisel. Samuti väärtustame keskkonnahoiu küsimusi ning peame oluliseks arvestada linna juhtides kliimapoliitika eesmärkidega,” ütles Saar.

Erakonna Tallinna piirkonna juhi Raimond Kaljulaidi sõnul oli erakonna jaoks põhiküsimus see, et vaid linnavalitsuse töös osaledes on võimalik oma lubadusi tõhusalt ellu viia.

“On pisut üllatav, et mitmed volikokku pääsenud erakonnad on teatanud, et neil ei ole üldse soovi ellu viia seda, mida nad enne valimisi inimestele lubasid. Meie oleme algusest peale rõhutanud, et soovime nelja aasta jooksul seista oma lubaduste ellu viimise eest ja seda saab kõige paremini teha linna juhtimises osaledes. Opositsioonis on selleks palju vähem võimalusi. Muidugi on meile eriti olulised kaasaegse, ohutu ja kõigile mugava linnaruumi küsimused. See oli keskne telg meie kampaanias ning on oluline küsimus ka koalitsiooniläbirääkimistel,” ütles Kaljulaid.

Sotsiaaldemokraadid tegid Keskerakonnale ettepaneku kahepoolseks kohtumiseks esmaspäevaks, et arutada kõneluste edasist ajakava ja korraldust. Sotsiaaldemokraatide läbirääkimiste delegatsiooni kuuluvad Raimond Kaljulaid, Indrek Saar, Riina Sikkut, Jevgeni Ossinovski ja Maris Sild.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid