Levits naasis 13. oktoobri õhtul Rootsi töövisiidilt, tehes seejärel ka COVID-19 kiirtesti, mis osutus positiivseks. Selle kinnitamiseks tegi ta täna ka PCR-testi, mille tulemus oli samuti positiivne, vahendasid lõunanaabrite uudistekanalid.

Täna oli Levitsil kavas kohtumine Eesti presidendi Alar Karisega. Levits võttis isiklikult kolleegiga ühendust, selgitamaks olukorda. Vestluse käigus lepiti kokku, et Eesti president kohtub täna hoopis Läti parlamendi esimehe Ināra Mūrniecega.

Presidendi ajakava lükkus esialgsest plaanist poole tunni võrra edasi.

Läti president Egils Levits vaktsineeriti esimese doosiga 11. veebruaril, teise annuse sai ta 29. aprillil. Presidenti poogiti AstraZeneca vaktsiiniga.

Läti president väisas eile Malmös toimunud holokausti mälestamise konverentsi. Teadupärast oli seal ka Eesti peaminister Kaja Kallas.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo meedianõunik Sten Otsmaa sõnas Delfile, et Kallas kohtus Läti presidendiga üritusel põgusalt ning osalejad istusid hajutatult. "Nii peaminister kui ka delegatsiooni liikmed on kõik vaktsineeritud ning haigussümptomeid neil ilmnenud ei ole. Vaktsineeritutele isolatsiooninõuded ei kohaldu."