Kohal viibiva Delfi reporteri sõnul viibis protestil veidi enne selle algust 40-50 inimest, kes peamiselt on vanemaealised. Kella 13-ks on platsile kogunenud sadakond inimest.

Üritusel jagatakse EKRE meeneid ja erakonna infolehti. Taustaks mängivad rahvuslikud laulud, kõlas ka Eesti Vabariigi hümn.

Meeleavaldusel võtavad sõna riigikogu liikmed Jaak Valge, Martin Helme, Henn Põlluaas, Anti Poolamets ja portaali Objektiiv peatoimetaja Markus Järvi.

EKRE esimees Martin Helme sõnul ei lähe enamikule rahvast korda see, mis Riigikogus täna toimub ning presidenti tuleks seetõttu tulevikus valida otse. "Ainuke viis olukorda muuta on pidev tugev surve kodanike poolt," ütles Helme, sõnades, et presidendivalimiste korra muutmisele parlamendis laiapindelist toetust ei ole.

"Täna me näitame et kodanikud nõuavad oma võimu tagasi," rääkis Helme veel. "Neid parteisid, kes ei toeta rahva võimu, tuleb valimistel karistada."

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond võttis 4. juulil oma tänavusel kongressil vastu poliitilise avalduse, kus sedastas, et Eestis kehtiv presidendivalimise kord ei ole demokraatlik.

„Sisuliselt ei ole tegemist mitte presidendivalimisega, vaid presidendimääramise ehk parteide tagatubade kokkuleppega, mille tulemus vormistatakse näilise hääletuse kaudu,“ seisis avalduses.