"Hei rattur/"tõuksijuht"! Vaata pilti, kas tunned end ära? Just selline pilt avaneb tänavatel, kui jälgida liikluses toimuvat. Liikluses olevat olukorda arvestades pöörab politsei viimasel ajal oluliselt suuremat tähelepanu just ratturitele ja kergliikuritele," kirjutab politsei liiklusjärelevalvekeskuse Facebooki-lehel, postitades juurde värskeid illustreerivaid fotosid. Nende seas on ka kaader jalgratturist, kes sõitmas, käed lahti ja tähelepanu nutitelefonil, samuti foto, kus ühele pildile jäänud kolm ratturit, kõigi tähelepanu segamas käes olev telefon.

Politsei meenutab postituses seadusepügalaid, mis ütlevad, et jalgrattur peab sõites hoidma juhtrauast kinni vähemalt ühe käega, et juhil on keelatud juhtimise ajal tegeleda toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liiklusolude tajumist, sealhulgas hoida telefoni käes.

"Sellel aastal on liikluses viga saanud juba 217 jalgratturit/kergliiklejat ja üldjuhul peavad nad õnnetuse põhjuseid otsides peeglisse vaatama. Terve mõistus, liiklusreeglid ja ettenägelikkus aitab Sind turvaliselt kohale," meenutab politsei.

Liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe rääkis juunis Delfile, et politsei näeb liikluspildis aina rohkem, kuidas inimeste tähelepanu kipub juhtimiselt hajuma.

"Kuigi enamik meist juba teab, et autoroolis ei tohi mobiiliga rääkida, siis kehtib sama põhimõte ka jalg- või tõukeratast juhtides. Ka kergliikuriga sõites oled sa juht ning pead keskenduma ainult liikluses toimuvatele. Liialt sageli näeme jalakäijate vahel tuhisemas ning ohutuses veendumata ülekäigurajale sõitmas jalg- ja tõukerattureid, kelle kiirus on suur ja silmad telefonis," ütles ta.

Liitu kampaaniaga!

Kutsumaks eestimaalasi üles liigeldes nutitelefonist eemale hoidma, kaitsma seeläbi enda ja kaasliiklejate tervist ja elusid, korraldab Delfi neljandat suve sotsiaalkampaaniat "Roolis ei loe". Selle käigus avame teemat läbi uudiste, inimeste õpetlike lugude ja juhtnööride, arvamusartiklite, tuntud inimeste üleskutsete, eeskujude ning probleemlugude kaudu.

Kutsume kõiki lugejaid meie üleskutsega liituma:
- Räägi oma lugu: millistesse ohuolukordadesse oled sattunud liikluses nutitelefoni tõttu kas süüdlase, ohvri või tunnistajana? Saada oma lugu aadressile roolis@delfi.ee või sotsiaalmeedias teemaviitega #rooliseiloe.
- Kasuta "Roolis ei loe" Facebooki-raami.
- Mine kampaanialehele delfi.ee/rooliseiloe ja telli "Roolis ei loe" autokleebis.

Delfi üleskutset toetab Gjensidige kindlustus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid