Suurkogu toimus ainult füüsilisel kujul ning e-hääletamist ei võimaldatud, kuigi Perlingu leer viimast soovis. Kuigi see olukord pidanuks olema eelis Seedrile, olid Perlingu poolehoidjad on kindlad, et kui suurkogule tuleb kohale piisavalt inimesi, võidab just viimane.

Perling on lubanud, et Isamaa juhina püüdleb ta kolme eesmärgi suunas:

  • Esiteks: saada juhtivaks opositsioonijõuks, kes hoiab professionaalselt silma peal koalitsioonis toimuval, annab selgeid sõnumeid, analüüsib ja ütleb välja oma arvamuse, selgitab ühiskonnale teemasid.
  • Teiseks: ehitada lagunenud organisatsioon uuesti üles. "Et aasta pärast oleks Eesti kaart ühtlaselt kaetud Isamaa värvidega. Kui pole tugevat organisatsiooni, siis erakonna eesmärgid ei realiseeru."
  • Selle kõrval on tähtsad majandusareng ja kõik, mis aitaks riigil jõukust kasvatada. "Oleme olnud julgeoleku, hariduse ja majanduse eestkõnelejad ja peame selleks uuesti saama. Organisatsiooni töö peabki viima kolmanda eesmärgini: olla 2023. aasta riigikogu valimistel tugevamate seas. Mitte Isamaa pole see, keda valitakse, vaid Isamaa on see, kes valib." Perlingu sõnul ei saa ambitsiooniks olla 5% juures kõikumine, vaid peaministrierakonnaks olemine.

Seedri leer: Perling peletaks konservatiivsemad valijad

Helir-Valdor Seedri toetajad on arvanud, et kui Perling võidab, muutub Isamaa praegusega võrreldes liberaalsemaks ning et konservatiivsematel valijatel oleks keerulisem erakonda toetada. Seeder: "Minu jaoks on Isamaa olnud alati tööriist, mitte eesmärk ja see pole sugugi erakonna alaväärtustamine. Olen alati pidanud olulisemaks poliitika sisu, poliitilisi eesmärke ja Eesti arengut, mitte erakonna jooksvat reitingut või positsioone – et erakond peab olema kahe suurema hulgas või juhtiv opositsiooni- või koalitsioonierakond. Suurim erakond Reformierakond oli opositsioonis, aga ei suutnud midagi. Meie olime väikseimana koalitsioonis ja saavutasime kõik."