Aerodeki katusekate põhikomponent on kvaliteetne ja tugev teraspaneel, mis on kaetud tsink-alumiinium-magneesium sulamiga, mis annab katusele eriti hea roostekindluse. Seepärast kasutatakse Aerodeki palju ka ekstreemsetes tingimustes nagu näiteks Põhja-Norra rannik, kus on eriti soolane niiskus.

Sellel sulamil on ka unikaalne võime ennast parandada. Terase kriimustamisel tekkiv reaktsioon parandab katusekatte kriimustuse kohal mõne aja möödudes iseeneslikult ning kaitseb ka lõikeservi. Sellist materjali pakub Eestis vaid BMI Monier.

Aerodek Unique Plus profiil võlub oma elegantse disainiga. Unique Plusi teraspaneelid on kaetud paksu kihi erikoostisega pulbervärviga, mis tagab veelgi pikema katuse kestvuse ning müra vähendamise vihma ja tormi korral. Unique Plus on saadaval kas kõrgläikega või matis variandis ja 9 erinevas värvitoonis. Garantii kehtib 30 aastat.

Katuseid kattev sulam omakorda on sõltuvalt katuseprofiilist kaetud kas paksu kihi erikoostisega pulbervärviga, mis on oma olemuselt hästi vastupidav erivärv, või UV-kindla loodusliku kivipuiste ja akrüülvaiguga.

Kivipuiste annab lisakaitse roostet põhjustavate vigastuste vastu ning tagab, et vihmaga on katuse all olevates ruumides vaikne.

Erivärviga Aerodeki toodete värvikihi paksus on rohkem kui 100 µm, mis on 20% - 100% enam kui konkureerivatel toodetel. Paks pulbervärvi kiht tagab veelgi pikema katuse kestvuse ning toimib ka mürasummutajana.

Aerodek Tradition Plus profiil ühendab endas vastupidavuse ja ajatu disaini, meenutades oma profiililt klassikalist lainelist kivikatust. Katusepaneelid on kaetud pealt loodusliku UV-kindla kivipuruga ja see omakorda läbipaista akrüülvaiguga. Aerodek Tradition Plus on saadaval 9 erinevas värvitoonis. Garantii kehtib 40 aastat.

Soovi korral saab värviga kaetud profiilidele lasta integreerida paneelide alla akustilise kihi, mis viib vihma ja tuule korral mürataseme miinimumini.

Igakülgselt testitud Aerodeki katused kannatavad õige paigaldamise korral lumekoormust 2100 kg/m² ja orkaani mõõtu tuult 17 m/s tuult. Aerodeki värviga kaetud toodetel (Unique Plus ja Quadro Plus) on 30-aastane ja kivipuistepuruga kaetud toodetel (Tradition Plus ja Robust Plus) 40-aastane garantii.

Sindelkatust meenutavad Aerodek Robust Plus paneelid sobivad suurepäraselt kokku rustikaalse arhitektuuriga, kus disaini oluliseks tunnuseks on looduslikud ja maalähedased materjalid. Katusepaneelid on kaetud pealt loodusliku kivipuruga ja see omakorda läbipaistva akrüülvaiguga. Robust Plus paneelid on saadaval 5 erinevas värvitoonis. Garantii kehtib 40 aastat.

Aerodeki paneele on saadaval 4 erinevas profiilis, kuni 9 värvitoonis, nii läikiva kui mati viimistlusega. Lisaks uusehitistele sobib Aerodek hästi ka vanade katuste renoveerimiseks, kuna nad on väga kerged ja bituumenkatuste korral saab neid saab paigaldada ka olemasoleva katusekatte peale. Sellisel juhul on vaja paigaldada tuulutusliistud ja roovid ning vana katusekate toimib aluskattena. Aerodek vajab vähe kinnitusi ning seetõttu käib paigaldustöö kiiresti. Samuti on Aerodeki paneelid kerged ja mõõtmetelt väikesed, et neid on lihtne katusele tõsta ning ka tuulise ilmaga paigaldada. Kõik see vähendab katuse paigaldusaega ja -maksumust.

NB! Aerodekki saab tellida K-Rauta kaupluste kaudu üle Eesti!

Loe lähemalt siit.