Neljapäeva öösel pisut enne kella kahte tabas piirivalvepatrull Tallinna linnas Pirita teel, kus kehtiv suurim lubatud sõidukiirus on 50 km/h, sõiduauto, mille kiiruseks fikseeriti 227 km/h. Sõidukit Mercedes-Benz juhtinud 32-aastane mees oli kaine, temaga viibis autos samal ajal veel neli inimest. Mees peeti sündmuskohal kinni ning toimetati oma tegude üle järele mõtlema kinnipidamiskeskusesse.

Täna hommikul toimunud kohtuistungil määrati mehele maksimumkaristus ehk 30 päeva aresti ning lisaks võeti üheks aastaks ära ka tema juhtimisõigus.

Politsei lisas, et nii juht kui kaasreisijad oma teo ohtlikkusest ja võimalikest tagajärgedest aru ei saanud ning asi tegi neile pigem nalja.

Sõidukit juhtinud 32-aastane meesterahvas peeti kinni ja täna jagas ta oma tegudest selgitusi juba Harju Maakohtus. Juhi sõnul soovis ta sõidukit proovile panna ja mõtles ka kaasreisijate turvalisuse peale, käskides enne „kiiruskatset“ turvavööd kinnitada. Politsei märkis, et elementaarne peaks olema turvavöö kinnitamine siiski enne sõidu alustamist.

Liiklusjärelevalvekeskuse patrullitalituse juht Varmo Rein sõnas, et tema mäletamist mööda ei ole Tallinnas varem nii suurtel kiirustel kihutajat tabatudki. „Õnneks ristus mehe teekond korrakaitsjatega, enne kui midagi traagilist jõudis juhtuda. Vähe sellest, et autojuht pani ohtu enda elu, riskis ta veel nelja sõidukis viibinud inimese eluga. Nõnda suurel kiirusel pole juhil võimalik reageerida ootamatustele ning kui mingil põhjusel oleks toimunud kokkupõrge kellegi või millegagi, räägiks me täna juba viie noore inimese surmast,“ rääkis Rein.

Arutult kihutajatest soovitab politsei kaasliiklejatel esimesel võimalusel teada anda hädaabinumbril 112. Nii on võimalus politseil kohe rikkumisse sekkuda ning seeläbi ehk päästa kellegi elu.

Politsei märgib, et sellisel kiirusel liikudes on keskmise juhi reageerimismaa 100 meetrit ja täielikuks peatumiseks on vaja ruumi rohkem kui 300 meetrit, kiirusepiirangud on kehtestatud põhjusega ja avalikud teed ei ole koht, kus oma sõiduoskust proovile panna.