MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,1%, Keskerakonda 19,9% ja konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 18,3% valimisõiguslikest kodanikest.

Nädalaga jäid muutused reitingutabelis 0,6% piiresse ning seega märkimisväärselt ükski erakond toetust ei kasvatanud ega kaotanud. Liidrikohal olev Reformierakond on seitse nädalat järjest toetust kaotanud, kuid värskete tulemuste järgi on langus peatumas.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (13,3%), sotsiaaldemokraadid (7,1%) ning Isamaa (5,6%). Seega toetab koalitsioonierakondi kokku 52% ja opositsioonierakondi 31% vastanuist.

Viimased koondtulemused kajastavad perioodi 30. märtsist 26. aprillini, mil kokku küsitleti 4022 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.