MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,6%, Keskerakonda 20,9% ja konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 18,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakond, kelle toetus oli märtsi alguseks tõusnud kõrgeimale tasemele alates 2019. aasta detsembrist, on nüüd kuu ajaga kaotanud 1,9% oma toetusest. Samas jätkab peaministripartei reitingutabelis kindla liidrina ning edu teisel kohal oleva Keskerakonna ees on 12,7%.

Seevastu Keskerakonna toetus, mis märtsi alguseks oli jõudnud madalaimale tasemele alates 2019. aasta algusest, on nüüd kuu ajaga kerkinud 3,2%.

Esikolmikule järgnevad parlamendiväline Eesti 200 (11,4%), sotsiaaldemokraatlik erakond (6,2%) ning Isamaa (5,4%).

Kokku toetab koalitsioonierakondi 54,5% ja opositsioonierakondi 30,4% vastanuist.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. märtsist 5. aprillini, mil küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.