Ühtlasi kerkis EKRE populaarsuselt teiseks erakonnaks. Samas Keskerakonna toetus nädalaga ei muutunud. Küll on Reformierakonna toetus liikunud tõusvas trendis seitse nädalat järjest ning on selle ajaga kasvanud 6,5%.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,9%, konservatiivset rahvaerakonda 19,5% ja Keskerakonda 19% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,1%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,2%) ning Isamaa (5,3%).

Eesti 200 toetus langes nädalaga 1,3% võrra ning kaheksa nädalat kestnud langusega on parlamendiväline erakond kaotanud 4,4% oma toetusest. SDE toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 53,9% ja opositsioonierakondi 31% valimisõiguslikest kodanikest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 2. veebruarist 1. märtsini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on ühiskonnauuringute instituut ja Norstat Eesti keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil: telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.